Mi az ausztrál szabályok?

Az ausztrál labdarúgást 36 játékos játszik egy ovális mezőn, és fizikai érintkezéssel jár. A futballot az 1850-es évek végén találták meg Ausztráliában. A játék szabályait rendszeresen rendezték 1858-ban, amikor az esemény népszerűvé vált. A sport is ismert Aussie szabályok vagy Footy, és az ausztrál Labdarúgó Liga szabályozza a sport.

A labda

A sportban használt labda húgyhólyagból készült, a bőr külső része. A használt golyók különböző színeket mutatnak, attól függően, hogy a meccset láthatósági okokból tartják. Ez ovális, és az alábbi feltételeknek kell megfelelnie: 167 mm és 173 mm közötti átmérőjű, 270 mm és 280 mm közötti, 720 mm és 735 mm közötti átmérőjű, 450–500 grammos súlyúnak kell lennie. 69 kpa nyomásig kell felfújni.

Területén

A mezőt néha talajnak vagy paddocknak ​​nevezik, és ovális formájú, hossza 135–185 méter, átmérője 110-115 méter.

A cél két céltábla párból áll, amelyek az ovális mező szélén vannak. Az első gólt 6, 4 méteres magasságban 6, 4 méter távolságra helyezik el, míg a második készlet 6, 4 méterre van a határvonal minden céltáblájától és 3 méter magas.

A célterület 9 méterrel a talajra húzódik, a szélessége 6, 4 méter. Az egyes célpontoktól 50 méterre húzódik egy vonal, és bármelyik játékos rúghat egy célt ebből a pontból és túl az ellenfél céljába.

Játékosok

A játék 36 játékosa a két játékos, akik mindegyik oldalon 18 játékosból állnak. A helyettesítők a kijelölt padokon ülnek, és a helyettesítés bármikor elvégezhető a mérkőzés során.

A mérkőzés során a játékosok a föld bármely részére mozoghatnak, annak ellenére, hogy a kijelölt pozíciók olyanok, mint a Full Forwards, és a mező szabadon mozoghat a Half Forwards, a Center Line, a Half Backs és a Full Backs.

Játék

A játék irányát egy érme dobása határozza meg a mérkőzés kezdetén. A mérkőzést a síp fújásával és a középső körben lévő labda dobásával indítja el. A labdát a középső téren lévő játékosok vitatják, és a játékosoknak tilos átkelni az ellenfél oldalán, amíg a labdát nem dobják vissza.

Számos olyan feltétel áll rendelkezésre, amelyek újraindítják a játékot, amely a „mögöttes pontszámot” követi, miután a labda elhagyta a játékteret, és amikor a játékosok megakadályozzák az ellenfelek számára, hogy egyértelműen hozzáférjenek a labdához.

A mérkőzés kezdete és vége között négy szünet van osztva a játékidőt négy negyedévre, 20 percenként. A csapat minden negyedévben megváltoztatja az általuk elfoglalt mező oldalát. A játéktéren kívüli labda elvesztésének idejét minden negyedév végén kompenzálják néhány perc elteltével az elveszett időtől függően. Ez az idő "idő" néven ismert.

A labda egy játékosról áthalad egy másik vályú kézilabdával, rúgással és futással a labdával, miközben hozzáér a földhöz körülbelül 9 méteres időközönként. A labda megtartása vagy dobása ellenzi a játék szabályait, és azt eredményezi, hogy a másik csapat szabadrúgást kap. A bírák a játékosok fegyelmezését szabad játékosok, büntetések és játékosok felfüggesztése révén fenntartják.

Ha a labda a két nagyobb hozzászóláson áthalad, akkor gólt szereznek, ha senki sem érte meg a rúgás után, és ez 6 pontot kap a pontozási csapatnak. Ha áthalad a rövidebb bejegyzéseken, vagy eléri a céltáblákat, akkor 1 pontot kap, és ezt egy mögöttes pontszámnak nevezik.

Nyerő

A mérkőzés végén a legtöbb ponttal rendelkező csapat megnyeri a játékot. A csapat egy döntetlenre megy, ha egyenlő pontja van a játék végén. Ha a csapatok a döntőben döntenek, a csapatok többletidőt kapnak a nyakkendő megtörésére.